akumulator rozładowuje się rano

Nowe tematy związane z diagnostyką tylko wykonaną na StarDiagnosis!

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

thenaturat2
Posty: 102
Rejestracja: 31 gru 2013, o 16:50

akumulator rozładowuje się rano

Post autor: thenaturat2 »

Co może byc przyczyną że po nocy rozładowuje się akumulator? Wcześniej nie było problemów z rannym zapalaniem tylko od dwóch dni z rana. Ładowanie jest ok, sprawdzany był również pod napięciem i jest ok. Czy jest możliwy że jest gdzieś lewy pobór prądu. Proszę o pomoc

[ Dodano: 2014-10-01, 10:31 ]
Doszedłem że jest coś z centralnym zamkiem. Wczoraj zauważyłem że jak zamkne auto z pilota to po pewnym czasie włącza mi sie prawe światło postojowe przednie i tylne i świeci. Zauważyłem że jest coś nie tak z głównym wyłączenikim świateł( nie łączy nie kiedy i trzeba go trochę poruszace). Czy to też może być przyczyną?
soli1
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2017, o 21:02

Re: akumulator rozładowuje się rano

Post autor: soli1 »

Cześć.
Od niedawna mam 204 (kombi) C220D i do dziś było ok.
Rankiem znalazłem truchło auta w garażu, zupełnie bez prądu. Objawy były identyczne jak u kolegi powyżej, tj. czasem widzę, że po zamknięciu auta (używam tylko pilota) pali się prawe światło postojowe (pozycyjne, parkingowe, obrysowe - jak zwał - górna żarówka w przedniej lampie) przód i tył.
Nie chce mi się wierzyć, żeby 2 żarówki po 5W były w stanie całkowicie wyczerpać akumulator. Dodatkowo, po podłączeniu prostowniczka pobór prądu był stale 6A, co jest jego granicznym osiągnięciem (czyli dużo).

Czy ktoś (prócz kolegi powyżej) spotkał się z takim przypadkiem? Jakieś pomysły?

Chwilowo przestawiłem włącznik świateł z "0" na "A" a jak się akku naładuje to spróbuję odkodować automatyczne włączanie świateł dziennych, zobaczymy.

Piszcie! (bo w aucie za tyle szmalu musi wszystko grać a nie taka ...)

Cześć.
W204 C220D 2008 kombi, oraz
W124 E250D 1994 kombi, oraz
było W123 200D 1978 sedan
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości