Mosiężny trzpień od pokrętła Comand

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kamcio100

Mosiężny trzpień od pokrętła Comand

Post autor: kamcio100 »

Witajcie, jako że u mnie też poszedł ten plastikowy badziew, i że kleić tego się nie opłaca to szukałem czegoś zastępczego, znalazłem na ebay w Niemczech trzpienie z Aluminium, za 170zł, chciałem zamawiać jednak się powstrzymałem.

Dzisiaj zgłębiając temat, jako że w sobotę chce się za to zabrać, znalazłem na ebay dostawcę z Polski, potem poszukałem i znalazłem też na allegro.

https://allegro.pl/kontroler-galka-coma ... 98900.html

Nie wiem czy nie złamę regulaminu reklamując tego człowieka, jednak wiem, że są osoby które kupiły właśnie te za 170zł gdzieś w Niemczech. Tutaj wszystko z Polski, a co najważniejsze to tak szybko się nie połamie. Wiem, że są osoby które mają odpowiednie narzędzia aby wytoczyć to samemu za grosze, jednak ja takich nie mam i pewnie większość również, dlatego uważam, że to dobra cena jak za trwały comand.

Dodaje ten temat czysto informacyjnie dla osób którym również się połamały te trzpienie/bolce, bo zapewne jest takich sporo, a pewnie niektórym ciężko będzie znaleźć to u nas właśnie z czegoś innego niż plastiku.

Jeżeli ten wątek się nie nadaje to proszę o wyrozumiałość moderację, chciałem dobrze.

PS:
CAŁY PROCES MONTAŻU I INSTALACJI, KROK PO KROKU ZOBACZYCIE NA YOUTUBE.COM WPISUJĄC:

Mercedes Comand Center Controller Rotary Scroll Knob Dial Wheel Shaft Repair Fix Kit Install Guide
eupatorus
VIP
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kraków

Re: Mosiężny trzpień od pokrętła Comand

Post autor: eupatorus »

Też miałem tą usterkę i uważam że warto to jednak skleić. Żadna filozofia, klej 10 zł, problem usunięty na amen. Te 58 zł to jeszcze do przełknięcia ale 170zł to istne szaleństwo.
W204 C250 CDI
Patryk211088
Posty: 839
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 09:46
Lokalizacja: Lubin (dolny slask)

Re: Mosiężny trzpień od pokrętła Comand

Post autor: Patryk211088 »

eupatorus pisze: 22 sie 2018, o 21:33 Też miałem tą usterkę i uważam że warto to jednak skleić. Żadna filozofia, klej 10 zł, problem usunięty na amen. Te 58 zł to jeszcze do przełknięcia ale 170zł to istne szaleństwo.
Jakiego kleju uzyles? Ja mam dotoczone też z mosiądzu ale wcześniej 2X kleilem i moja mała Krolewna się z tym szybko rozprawila
W204 model t 2008r 2.2 cdi 170km 5g tronic
eupatorus
VIP
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kraków

Re: Mosiężny trzpień od pokrętła Comand

Post autor: eupatorus »

Użyłem dwuskładnikowego poxipolu. Nie kleiłem wyłącznie w tym miejscu w którym było połączone fabrycznie ale oblałem klejem solidnie z zewnątrz całe to miejsce. Jeżdżę już z tym rok
W204 C250 CDI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości