Co kupić? Potrzebna rada

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Babao
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:22
Lokalizacja: Łódź

Co kupić? Potrzebna rada

Post autor: Babao »

Witam.
Chciałbym prosić wszystkich tu obecnych o pomoc i poradę.

Planuję zakup W204. To będzie moja pierwsza Gwiazda.

Znalazłem egzemplarz z 2007, rej., 2008 r. C220, 170 km, przebieg 51 tys. km, skrzynia automat, pakiet AMG, od przyjemnej ciemnej podsufitki po drogo-brzmiące hamulce AMG, wentylowane tarcze AMG, skrzynia z łopatkami przy kierownicy. Wszystko ładnie pięknie, ale trochę mi to wszystko pachnie drogą eksploatacją. Boję się, że np wymiana tych hamulców będzie kosztowała w tysiącach złotych. Czy moje obawy są uzasadnione czy to zwykła przesada?

Przeczytałem na tym forum wszystkie posty dotyczące spalania tego modelu/silnika. Rozbieżności są od 7,5 do 12 litrów. Bądź tu mądry człowieku i pisz wiersze... :-)

Czy jeżdżąc w miarę sprawnie, ale bez ścigania spod świateł będzie możliwe spalanie poniżej 9l?


Drugim moim typem jest BMW E90 318, 143 km. Jeździ taką mój kumpel, styl jazdy podobny do mojego i spalanie ma 6-7 litrów.

Gwiazda Gwiazdą, mam na nią ochotę, bo wygląda moim zdaniem bardziej elegancko, pasuje do krawaciarskiego świata prawników. Bawarka wciąż jednak kojarzy mi się z bogatymi gówniarzami w czapkach z daszkiem, niemniej jednak nie ukrywam, że auto chcę wybrać nie tylko sercem, ale i rozumem - patrząc na koszty utrzymania i jazdy.

Proszę o opinię w szczególności w aspekcie tego czy ten pakiet stylistyczny AMG nie będzie strzałem w stopę.

Pozdrawiam :-)
Dotychczas:
Volvo V40 2.0 Benz
Volvo V50 2.0 Diesel
VW Golf V 1,9 TDi
Mitsubishi Outlander 2 2.2 DiD

Może kupię W204 i zostanę tutaj na dłużej?
Krzaku69
Posty: 54
Rejestracja: 17 sty 2014, o 21:39

Post autor: Krzaku69 »

No niestety gwiazda tak pali :) wysłałem ci wiadomość na PW Babao
magic1979
Posty: 106
Rejestracja: 2 lip 2012, o 22:11

Post autor: magic1979 »

kup c200 cdi clasic to i na hamulce starczy i będzie lepszy niż 318d gwarantuję.
jurek968
Posty: 66
Rejestracja: 27 lut 2012, o 20:38

Post autor: jurek968 »

Wszystko zależy od stylu jazdy ,oraz od warunków , moze palić 7 mopże i 12 ... ogólnie to BMW ma lepszy układ kierowniczy i bradziej sportowe zawieszenie , reszta jest po stronie Mercedesa.
Tarcze tym bym sie nie przejmował.Większe są lepsze pod każdym względem ,rzadziej też się wymienia/
C350
Stolarz13
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 22:57

Post autor: Stolarz13 »

Jak chcesz porównac C220CDI to porównuj do E90 ale 320d. Osiągi podobne, nawet powiem że BMW lepiej jeździ, ale ogolne wrażenie epoke do tyłu dla BMW

Wcale wymiana tych hamulcy nie jest taka ekstremalnie droga, zawsze możesz znaleść sztukę bez pakietu sport. Warto przy wymianie dołożyć kilka stowek i się cieszyć pekietem SPORT.

Jeździłem BMW i W204, szczerze nie wybrałbym BMW. Sam rozglądam się za samochodem, ale Audi A4 juz odpadło BMW na starcie i chyba jednak będzie W204. Ale narazie nic ciekawego nie mogę namierzyć w Niemczech.
Jeszcze W203 ale wkrótce W204
CrocodileReggae
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2014, o 21:18

Post autor: CrocodileReggae »

moim zdaniem 2.0d w e90 jest sporo gorszym silnikiem niż 2.2cdi w w204
przy 3.0d a 3.0cdi już można się zastanawiać - ale że ich sprawa nie dotyczy...
Ogólnie auta bardzo porównywalne. E90 jest dobrze zrobiony, dobre materiały, nie skrzypi nie trzeszczy. Bardzo dobrze się prowadzi. Ale 2.0d jest do bani - nie bierz go pod rozwagę.

AMG się nie obawiaj - no może o zderzaki :) bo pod 1/3 krawężników się nie mieści...
C200 AMG
Awatar użytkownika
Toki
Posty: 35
Rejestracja: 14 lip 2012, o 15:25

Post autor: Toki »

Ja dorzucę swoje trzy grosze, jako że jeżdżę takim samochodem tyle że w manualnej skrzyni.

Spalanie:
Trasa 6-7,5 <- tutaj warto dodać, że tempomat, 130km/h i zejdzie do 5 z hakiem, normalna jazda to około 6,5 - 7,5 litra
Miasto 9+ <- pali w mieście sporo i trudno

Mój komputer pokazuje mi z ostatnich 20k kilometrów średnie spalanie 7,9 a rozkład tras określiłbym jako 70/30 miasto/trasa.

110k na liczniku, jestem pierwszy właścicielem, najmniejszej usterki nie odnotowałem od czerwca 2007 kiedy odebrałem samochód z salonu.
Mercedes-Benz W204 C220 CDI Elegance
CrocodileReggae
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2014, o 21:18

Post autor: CrocodileReggae »

a ja dodam, że poprzednikiem czyli w203 z jednostką 2.2 cdi OM646 czyli 150KM na automacie dobiłem do 430tkm bez najmniejszych problemów z silnikiem (osobiście zrobiłem ponad 80 tkm) - tylko wymiana olejów i filtrów, raz przepaliła się świeca.

Skrzynia też bez problemów.
C200 AMG
cerbera
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2014, o 17:28

Post autor: cerbera »

Bmw ma wadliwy rozrząd który leci przez skrzynie ;-) to są dopiero koszty a klocków nie robisz co 15kk wiec bez paniki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości