Opinia długodystansowych użytkowników

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Kross00
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2021, o 07:02

Opinia długodystansowych użytkowników

Post autor: Kross00 »

Witam
Planuje zakup Mb i mam kilka pytań do użytkowników którzy przejechali autem dużą ilość kilometrów (od 100 000 -300 000)
Aktualnie mam 21-letniego diesla 1.9 z grupy VW którym zrobiłem przez 12 lat ok 180 tyś Km. Poza wymianą rozrządu nic z silnikiem nie było robione.
Proszę o opinie osób na temat MB z silnikiem benzynowym 1.6 T CGI 156 KM ( rocznik 2012 -2013).
1. Czy te silniki są trwałe ?
2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
3. Jaki jest koszt wymiany rozrządu ?
4. Jakie jest realne spalanie ( ja będe jeździł 80% w mieście , 20 % na trasie ) ?
5. W ogłoszeniach spotykam silniki 1.6 CGI T oraz 1.6 CGI bez litery T Czy jest jakaś różnica ?
6. Czy są jeszcze inne koszty które mogą mnie czekać po zakupie ?
7. Czy norma emisji spalin EURO 5 i EURO 6 ma wpływ na trwałość silnika?

A może ktoś poleciłbym MB z tych lata z innym trwalszym silnikiem ?
Z góry dziękuję.
Kross00
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2021, o 07:02

Re: Opinia długodystansowych użytkowników

Post autor: Kross00 »

Witam ponownie
Naprawdę nikt tym autem tyle kilometrów nie zrobił?
Awatar użytkownika
majkel84
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 4 cze 2017, o 11:25
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Opinia długodystansowych użytkowników

Post autor: majkel84 »

Nie chce ci się prześledzić forum, czekasz na gotowca aż ktoś znajdzie czas aby powielić to co zostało już napisane..
Jeżeli oczekujesz trwałości takiej jak od 21 letniego diesla z jakiej kolwiek grupy to zostań przy tym dieslu, teraz motoryzacja się zmieniła i głównym założeniem producentów nie jest trwałość, cięcie kosztów produkcji, zwiększanie norm emisji o które pytasz działają na szkodę tej trwałości, mercedesy już nie robią po milion kilometrów choć zdążają się przypadki jeżeli ktoś dba ponad przeciętność. Moje zdanie jest takie ze założenie producenta jest iż auto ma jeździć 10 lat i ma się psuć żebyś kupił nowe.
O kosztach rozrządu jest na forum wiele tematów, o trwałości też. Jak masz zamiar wymieniać olej co 30 tyś to nie wróże rewelacji, znam takich co się cieszą ze maja tanie koszty serwisu :lol:
w204 320 CDI :mrgreen: AMG pakiet
WDD2040221A157833
Star Diagnosis Śląsk - kontakt priv
perzu126
Moderator
Posty: 757
Rejestracja: 12 sty 2016, o 19:23
Lokalizacja: Perzów
Kontakt:

Re: Opinia długodystansowych użytkowników

Post autor: perzu126 »

Ciągle robia po 0,5mln km, W204 to dobre auto. Ale skomplikowane, wymagające wiedzy i najlepiej dostępu do SD. Jednak W204 robi się już leciwym autem i usterek coraz więcej.
WDB2021211A313360 http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6667&start=0
Obrazek
Na lato: WDB2084441T098123
Obrazek

Obrazek
Paskudny SUV w gnoju: ML420CDI
Kross00
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2021, o 07:02

Re: Opinia długodystansowych użytkowników

Post autor: Kross00 »

Witam ponownie.
Dzięki za opinie perzu126. Trochę więcej konkretów?
Majlkel , przeczytałem wiele tematów na tym forum, ale jakoś nie znalazłem wielu informacji o tym silniku , lub może nie trafiłem. A może podeślesz linka? Mam starego seata nie dlatego że są tanie koszty serwisu, tylko dlatego że mnie nie zawiódł.
Twoja opinia na temat zmiany technologii produkcji to banały i ogólniki . Czy może ktoś się wypowiedzieć, kto przejechał MB z tym silnikiem wiele kilometrów ( ok 100 tyś - 300 tyś) i skonfrontować z Twoją opinią (" założenie producenta jest iż auto ma jeździć 10 lat i ma się psuć żebyś kupił nowe ") ? Trochę merytoryki w temacie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości