Głuchy stuk przy zmianie biegu

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Jasion1
VIP
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2010, o 12:35
Lokalizacja: Lublin

Głuchy stuk przy zmianie biegu

Post autor: Jasion1 »

Jak na ironię, następnego dnia po serwisie (60000) wyjechałem za miasto i usłyszałem głuchy stuk przy zmianie biegów 2-3, 3-4, podobnie 0-3. Odgłos pojawia przy w trakcie wrzucania trójki, jeśli przytrzymam sprzęgło wciśnięte i ponownie przesunę dźwignię zmiany w pozycję O i znów wrzucę trojkę stuku nie ma. Co może być przyczyną?
holloww
Posty: 35
Rejestracja: 28 cze 2010, o 18:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: holloww »

Jaki silnik? Może to dwumas? Może skrzynia? Synchronizatory?
www.mercserwis.pl naprawimy każdego mercka
Jasion1
VIP
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2010, o 12:35
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jasion1 »

Witaj, już straciłem nadzieję i dawno nie zaglądałem na forum. Silnik benzynowy , model C200. Dalej dziwnie, ni to stuka, ni lekko szarpie. Teraz jakby to się nasiliło. Objaw występuje przy wrzucaniu 1, 3 czasem dwójki. Do tego doszło "wypadanie" jedynki. Gdy chcę zmienić na dwójkę po wciśnięciu sprzęgła jedynaka jakby za wcześnie wskakiwała na "luz". Jeżdżę samochodami od 40 lat i jeszcze nigdy nie miałem takich problemów z żadnym samochodem, jakkolwiek żadnym nie jeździło mi się tak dobrze jak w204. Rewizja sprzęgła, łożyska i docisku nic nie dała, oczywiście poza kosztem wyjęcia skrzyni. Może ktoś ma jakiś pomysł lub rozwiązał podobny problem. Pozdrawiam
Stanisław
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości