204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

kris1m
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2016, o 22:35

204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Post autor: kris1m »

Witam serdecznie , jestem tu nowy Więc jeżeli temat jest w nieodpowiednim miejscu ,to przepraszam.
Kupiłem z niemiec 204 kombi w 4matic Samochód był uszkodzony lewy przód. Naprawiłem samochód ale odowego zakupu samochód ma dziwne wibracje. Jak tylko dam na luz cisza , jak wbijam bieg czy to D czy R objawy takie same.
Natomiast jak stoję na dość mocnym wzniesieniu wszystko jest ok.Wibracje czasami są słabsze czasami mocniejsze , czasami jak na światłach stojąc puszczę hamulec i gwałtownie go wcisnę to wibrację ustają . Wygląda to tak jak by czasami coś źle się ustawiło.
A podczas kręcenia kierownicą drgania są mocniejsze , ale jak stoję na wzniesieniu i kręcę kierownicą wszystko jest ok.
Poduszki oczywiście wymieniłem na nowe dalej to samo , kupiłem używki oryginalne i to samo. Proszę o porady.
PS Skrzynia automat
Muciek
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2015, o 21:37
Lokalizacja: BDG/GDA
Kontakt:

Re: 204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Post autor: Muciek »

Po pierwsze wypadałoby się przywitać, a po drugie używanych poduszek się nie kupuje, tak samo jak części zawieszenia itd... myślałem, że takie rzeczy są oczywiste. Po 3 czy na pewno te poduchy są sprawne i odpowiednio dobrane pod Twoje auto? Bo jest ich z kilka jak nie kilkanaście rodzajów pewnie.
EX - S124 3.0TD Turbo SportLine 92'
EX - C220 CDI Elegance ASB 98'
CLK 200 Elegance ASB 97'
kris1m
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2016, o 22:35

Re: 204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Post autor: kris1m »

Muciek pisze:Po pierwsze wypadałoby się przywitać, a po drugie używanych poduszek się nie kupuje, tak samo jak części zawieszenia itd... myślałem, że takie rzeczy są oczywiste. Po 3 czy na pewno te poduchy są sprawne i odpowiednio dobrane pod Twoje auto? Bo jest ich z kilka jak nie kilkanaście rodzajów pewnie.
Mi sie wydaje ze sie przywitałem. Po 2. poduszki kupiłem i takie i takie. Po 3. Poduszki kupilem pod numer vin. Czy Pan wogole przeczytał co ja napisałem ?
Muciek
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2015, o 21:37
Lokalizacja: BDG/GDA
Kontakt:

Re: 204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Post autor: Muciek »

Od witania jest odpowiedni dział tak samo do zapoznania się z regulaminem, mniejsza o to. Tak przeczytałem i nic konkretnego nie widzę tam, skąd mam wiedzieć, że były wymienione i takie i takie - nic takiego nie jest napisane, ba bardziej podkreślone, że tylko wymienione na te używki, wystarczy przeczytać. Co do drgań to najbardziej pasują poduszki - zarówno silnika jak i skrzyni, bo wbijając D lub R silnik dostaje obciążenia ale skoro to wykluczyliśmy teoretycznie to można iść dalej. Zastanawia mnie ten fakt kręcenie kierownicą gdzie się to nasila lub górka gdzie tego nie ma, może coś ze skrzynią - kiedy była ostatnia wymiana oleju z filtrem itp.? Najlepiej podjechać na SD chociaż w przypadku takiej usterki może niewiele powiedzieć.
EX - S124 3.0TD Turbo SportLine 92'
EX - C220 CDI Elegance ASB 98'
CLK 200 Elegance ASB 97'
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: 204 Kombi 3,2 cdi 4x4 Wibracje na postoju

Post autor: korzen »

Jak kreci kierownica to pompa obciaza silnik, dlatego wystepuja wieksze wibracje. Ja zaczalbym od wizyty na SD i kontroli dawki paliwa. Powodem nierownej pracy na biegu jalowyn moze byc zarowno EGR jak i zle korekty paliwa... Czy silnik brzmi cicho i rowno??
Jezeli wymieniles poduszki (odpowiednie do swojego auta) na nowe, to jaki sens bylo wkladac uzywki?? Widac to nie wina poduszek pod silnikiem. Moze pod skrzynia?? Bez obejrzenia auta raczej nei rozwiazemy twojego problemu...
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości