VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT MERCEDESA W TORUNIU + MB DRIFT DAY

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Tomq
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2011, o 18:35
Lokalizacja: Toruń

VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT MERCEDESA W TORUNIU + MB DRIFT DAY

Post autor: Tomq »

Witamy!

Zapraszamy na kolejny, siódmy już Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu. Impreza odbędzie się w dniach 9-11. maja br.
Tegoroczny zlot rozpoczniemy w piątkowe popołudnie 09. maja w... Inowrocławiu, gdzie odbędzie się m.in. wystawa legendarnych sportowych modeli Mercedesa i zabytkowych "gwiazd". Głównym dniem zlotu zgodnie z tradycją będzie sobota. Tego dnia zagościmy w centrum Torunia oraz po rocznej przerwie także na torze MotoPark Toruń. Na tym obiekcie od południa do godzin późnopopołudniowych będzie odbywał się piknik rodzinny i rozegranych zostanie szereg konkurencji sportowych. Wieczór i noc jak zwykle zarezerwowane są na huczną imprezę integracyjną w naszej bazie hotelowej. Zlot zakończy się w niedzielę 11. maja. Na ten dzień zaplanowany jest m.in. pobyt na wyczynowym torze kartingowym, gdzie przesiądziemy się z Mercedesów do 13-konnych gokartów i kończąca całe spotkanie wystawa aut w centrum Torunia.


W ramach VII Zlotu w sobotę 10. maja odbędzie się MERCEDES-BENZ DRIFT DAY. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy nie tylko krajowych kierowców, ale także całą grupę zagranicznych drifterów latających "gwiazdami". Aktualnie w całej Europie jest około 30-40 driftowozów o różnym poziomie zaawansowania technicznego, które pobudowano na bazie Mercedesów. Liczymy, że część z tych maszyn zaprezentuje się w maju na toruńskim torze. Zaproszenia skierowaliśmy m.in. do zawodników z Węgier, Skandynawii, Niemiec, a nawet krajów z południa Europy. Tradycyjnie nie zabraknie też kilku polskich kierowców z Kajetanem Rutyną i Michałem "Obebo" Przybylskim na czele. Bokiem do przodu będzie jeździł także DRIFTOBUS, jedyny tego typu projekt w Europie - bus profesjonalnie przystosowany do driftingu. Mercedes-Benz Drift Day to spotkanie integracyjne służące m.in. wymianie doświadczeń pomiędzy zespołami. W Toruniu nie zabraknie jednak bloków Drift Taxi (co-drive'y z udziałem kibiców) i ostrej rywalizacji o puchary. Zwycięzcy MBDD na zakończenie staną do walki w parach z dwoma drifterami zasiadającymi w autach innych marek (prawdopodobnie BMW i Nissan).
Oto film promujący Mercedes-Benz Drift Day:

http://www.youtube.com/watch?v=29GW-yiC ... e=youtu.be

! Organizatorem zlotu jest nowe stowarzyszenie - Mercedes Toruń Club. Nasza grupa w związku z pogarszającymi się od pewnego czasu współpracą postanowiła zerwać bliższe relacje z Automobilklubem Toruńskim. Rozwiązaliśmy sekcję założoną przed sześcioma laty przy AK Toruńskim i założyliśmy samodzielne, niezależne stowarzyszenie. Aktualnie kończona jest jego rejestracja w sądzie. Jesteśmy przekonani, że ten krok pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą organizację zlotów i innych imprez, które przygotowujemy.
! Bliższe szczegóły dotyczące zlotu, wraz z oficjalnym programem imprezy podamy najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też ruszy rejestracja uczestników mających zamiar skorzystać z oferowanych przez nas posiłków i bazy noclegowej. W tym roku powracamy do znanego z aż trzech wcześniejszych edycji naszego zlotu Hotelu WALTER.

UWAGA! W związku z faktem zakończenia współpracy z Automobilklubem Toruńskim zmienił się adres naszej strony internetowej. Poza forami internetowymi właśnie tam będziecie mogli znaleźć najświeższe informacje dotyczące VII ZLOTU i Merccedes-Benz Drift Day. Strona będzie na bieżąco aktualizowana. Zapraszamy na:

www.mercedestorunclub.pl

Zachęcamy też do odwiedzania naszego profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/MercedesClubTorun?fref=ts


Pozdrawiamy i zapraszamy do Torunia!
---------------------------------------------
Stowarzyszenie MERCEDES TORUŃ CLUB
DIESEL4322
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2014, o 13:10
Lokalizacja: GOTEBORG SZWECJA

Post autor: DIESEL4322 »

czy sa jakies zloty lub spotkania w czasie wakacji bo tylko praca praca praca
Tomq
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2011, o 18:35
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Tomq »

Oświadczenie ws. wycofania się głównego sponsora zlotu

W związku z wycofaniem się głównego sponsora zlotu przygotowania do tegorocznej imprezy uległy znaczącej komplikacji. Organizacja wydarzenia z przyczyn finansowych była poważnie zagrożona. W chwili obecnej robimy wszystko co w naszej mocy, ażeby VII Ogólnopolski Zlot Mercedesa doszedł do skutku i wiele wskazuje na to, że te wysiłki zakończą się sukcesem. Sytuacja w dalszym ciągu jest jednak trudna i wymaga od nas dużej determinacji i szczególnie wytężonej pracy. Na chwilę obecną nie rozważamy możliwości odwołania zlotu.
Decyzję o wycofaniu się wieloletniego sponsora głównego, toruńskiego i bydgoskiego dilera marki Mercedes-Benz, otrzymaliśmy od osoby odpowiedzialnej w tej firmie od niedawna za działania marketingowe. Decyzję przesłano nam w formie wiadomości e-mail 07 kwietnia br. w chwili, gdy mieliśmy już w pełni opracowany bogaty program imprezy i praktycznie zamknięty budżet. W zwięzłym komunikacie poinformowano, że przygotowywane przez nas wydarzenie nie wpisuje się w tegoroczną strategię marketingową firmy, mimo, że wcześniej – tj. na początku lutego br. - od innej osoby, dotychczas upoważnionej do kontaktów z nami otrzymaliśmy zapewnienie, że firma nadal jest zainteresowana wspieraniem Ogólnopolskich Zlotów Mercedes-Benz w Toruniu. Podczas lutowego spotkania padły deklaracje w zakresie kwoty, którą wydarzenie miało zostać wsparte. Decyzja toruńskiego i bydgoskiego dilera marki jest dla nas ogromnie zaskakująca i jednocześnie niezrozumiała. Wiemy, że firma bezpośrednio w trakcie ubiegłorocznego zlotu sprzedała jedno z wystawianych aut (nowy model marki), oraz rozpoczęła rozmowy z drugim klientem poważnie zainteresowanym kupnem innego samochodu. Jesteśmy też przekonani, że firma reklamując się na naszych zlotach osiągała dodatkowy realny zysk w postaci sprzedaży nowych części zamiennych oraz z działalności autoryzowanej stacji obsługi. Wśród klientów działu części i serwisu byli m.in. członkowie Mercedes Toruń Club.
Na bardzo trudną sytuację finansową tegorocznego zlotu wpłynęło także działanie naszego wcześniejszego partnera – Automobilklubu Toruńskiego, który po raz kolejny miał ubiegać się o przyznanie środków publicznych na organizację zlotu, a jednak, pomimo wyraźnych deklaracji i zapewnień, po te środki po prostu nie wystąpił. Mercedes Toruń Club tuż po otrzymaniu rejestracji jako stowarzyszenie złożył co prawda wniosek do Urzędu Miasta Torunia o przyznanie wsparcia w warunkach specjalnych, w trybie pozakonkursowym, jednak na decyzję o ewentualnym przydzieleniu bądź nieprzydzieleniu środków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
W związku z trudnościami finansowymi my, jako organizator zlotu, musieliśmy dokonać nagłych zmian w programie imprezy. Zmuszeni byliśmy zrezygnować z pewnych punktów programu, części pucharów i nagród oraz udziału niektórych gości specjalnych. Po długich debatach zdecydowaliśmy się na rezygnację z rzeczy, których w naszym odczuciu brak nie będzie mocno odczuwalny dla większości uczestników zlotu, a pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Sądzimy, że pomimo wymuszonych korekt program nie straci zbyt mocno na atrakcyjności. Pełny harmonogram imprezy jest już niemalże gotowy i lada moment zostanie podany do publicznej wiadomości.
Mercedes Toruń Club od pewnego czasu planował zorganizowanie w Grodzie Kopernika międzynarodowego zlotu zabytkowych Mercedesów. Impreza miałaby się odbyć w jubileuszowym dla marki roku – 2016. Poczyniono już szereg konkretnych ustaleń w tej sprawie, rozpoczęto czynności organizacyjne, znaleziono szereg cennych kontaktów za granicą. Niestety, w skutek obecnej postawy naszego lokalnego dilera Mercedes-Benz, który także w tym przypadku deklarował bardzo istotną pomoc, przyszłość tegoż wydarzenia stanęła w tym momencie pod wielkim znakiem zapytania.
Póki co, zapraszamy na najbliższy, majowy zlot otwarty dla wszystkich prawdziwych fanów marki Mercedes-Benz.

Zarząd Mercedes Toruń Club

PS. Gdyby znalazły się osoby bądź firmy chcące wesprzeć VII Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu i imprezę Mercedes-Benz Drift Day w zamian za dobrą reklamę zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 605 58 57 51 bądź drogą mailową (kontakt@mercedestorunclub.pl).

[ Dodano: 2014-04-19, 17:59 ]
PROGRAM
VII OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MERCEDESA W TORUNIU
& MERCEDES-BENZ DRIFT DAY

Piątek, 09. maja 2014r.

godz. 14.00 - otwarcie biura Zlotu w hotelu "Walter" przy ul. Droga Starotoruńska 5A w Toruniu;
godz. 18.00 - wyjazd kolumny Mercedesów z bazy hotelowej Zlotu;
godz. 18.10 - krótki pobyt na Torze Rajdowym „Poligon” (prezentacja obiektu, przejazd pokazowy);
godz. 18.30 - wyjazd kolumny w kierunku Inowrocławia;
godz. 19.10 - przyjazd do Inowrocławia (siedziba firmy MK-Speed, ul Dworcowa 32) – wystawa sportowych aut i legendarnych klasyków marki Mercedes-Benz (m.in. CLK DTM AMG, W201 190 2.5-16 Evo II, W124 500E, W108 250S, R107 500 SL);
godz. 19.10 - 21.00 - zwiedzania Inowrocławia (opcjonalnie, dla chętnych);
godz. 20.00 - oficjalne powitanie Uczestników, kolacja;
godz. 21.10 - powrót do Torunia;
godz. 22.00 – przyjazd do bazy hotelowej Zlotu;

Sobota, 10. maja 2014r.

godz. 09.00 - śniadanie dla osób nocujących w hotelu "Walter";
godz. 09.55 - wyjazd kolumny z bazy Zlotu na obiekt MotoPark Toruń;

MOTOPARK TORUŃ, ul. Bielańska 66
godz. 10.00 - otwarcie bram dla uczestników i widzów;

Tor samochodowy (Mercedes-Benz Drift Day, Mistrz Mercedes-Mini Max, pokazy)
godz. 10.00 - Mercedes-Benz Drift Day 1 – treningi uczestników + drift taxi (przejazdy dla widzów u boku zawodników);
godz. 11.30 - 12.30 - Mistrz Mercedes Mini-Max – próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych;
godz. 11.40 – briefing dla uczestników Mercedes-Benz Drift Day (obowiązkowy);
godz. 13.00 - Mercedes-Benz Drift Day 2 – kwalifikacje
godz. 13.45 - pokaz Drift Busa;
godz. 14.00 - pokaz driftingu w autach innych marek (prawdopodobnie BMW i Nissan);
godz. 14.15 – Mercedes-Benz Drift Day 3 – finał zawodów;
godz. 15.00 – nagrodzenie zwycięzców Mercedes-Benz Drift Day i Mistrz Mercedes Mini-Max;
godz. 15.45 - Mercedes-Benz Drift Day 4 – Mercedesy vs. BMW i Nissan (przejazdy w parach);
godz. 16.00 - Mercedes-Benz Drift Day 5 - drift taxi (przejazdy dla publiczności u boku zawodników);
godz. 17.15 - Mercedes-Benz Drift Day 6 - pokaz gymkhany w wykonaniu uczestników MBDD;
godz. 18.00 - Mercedes-Benz Drift Day 5 - drift taxi + przejazdy treningowe;


Otoczenie toru - park maszyn, tereny zielone (Piknik Motoryzacyjno-Rodzinny)
godz. 10.00 - 20.00 – wystawa aut uczestników VII Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu;
godz. 10 - 20.00 – GIEŁDA aut i części dedykowanych do Mercedes-Benz (w wyznaczonym miejscu placu);
godz. 10.30 - początek konkurencji rekreacyjnych - konkurencje dla dzieci;
godz. 11.30 - VII Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem (konkurencja dla dzieci i dorosłych);
godz. 12.30 - przeciąganie ciężarówki – ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros (rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa);
godz. 13.00 - 15.00 – posiłek regeneracyjny;
godz. 13.30 - „pijany rower”, konkurencje z alkogoglami;
godz. 14.30 - ciąg dalszy konkurencji i zabaw dla dzieci
godz. 15.20 - szczegółowa prezentacja wybranych aut uczestników Zlotu (pod sceną);
godz. 16.00 - Zmagania Mechaników;
godz. 16.40 - konkurs z wiedzy o Mercedes-Benz (na scenie);
godz. 18.00 - rzut oponą (konkurencja siłowa dla chętnych).

Obsługa muzyczna eventu: DJ Kristoff, DJ Whiteydeejay, Dj Wea
Wstęp dla widzów bezpłatny.

*Za dodatkową odpłatnością na obiekcie prawdopodobnie dostępne będą: hamowania podwoziowa, instalacje dla dzieci i paintball (rywalizacja zespołowa). W MotoParku podczas Zlotu będą funkcjonowały także punkty gastronomiczne (grill i grochówka z kuchni polowej).

*Przedpołudniem dodatkowo przewidywana jest wizyta części uczestników Zlotu na festynie motoryzacyjnym w pobliskim Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu. W programie festynu m.in. wystawa aut z muzeum motoryzacji.

HOTEL WALTER, ul. Droga Starotoruńska 5A (cześć wieczorna)
godz. 19.00 – 19.30 – obiadokolacja dla osób korzystających z bazy hotelowej Zlotu;
godz. 21.00 – Biesiada z Mercedesem (bankiet, DJ, inne atrakcje).

Niedziela, 11. maja 2014r.

godz. 09.00 - śniadanie dla osób nocujących w hotelu "Walter";
godz. 10.00 - zebranie uczestników, oficjalne podsumowanie zlotu;
godz. 10.15 - start do pierwszego odcinka Rajdu Turystycznego "Mercedes Rally Toruń 2014";
godz. 10.30 - wizyta na profesjonalnym torze kartingowym (za dodatkową opłatą przejazdy gokartami marki Sodi o mocy 13 KM);
godz. 12.00 - wizyta na toruńskiej starówce, zwiedzanie zespołu staromiejskiego, wystawa aut (najprawdopodobniej na Rynku Nowomiejskim);
godz. 14.00 – wyjazd ze starówki;
godz. 15.00 – meta Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally Toruń 2014” (oczekiwany przyjazd pierwszej załogi);
godz. 16.00 – zakończenie Zlotu i Rajdu.


Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Pełny regulamin wraz z kartami zgłoszeniowymi zostanie opublikowany w okresie Świąt Wielkanocnych lub tuż po nich.
Awatar użytkownika
icebear
Posty: 286
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: icebear »

Czy jakieś zloty planowane są jeszcze w tym roku?
W203 200CDI 156KM Classic -sprzedane
W204 220CDI 170KM Avantgarde -sprzedane
F10 520i 184KM -obecnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość